مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه از ارائه 500 هزار جلد كتاب در بیش از 40 هزار عنوان مختلف در این نمایشگاه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی، احمد رجبی مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه، ظهر امروز(6آبان) در مراسم افتتاح ششمین نمایشگاه سراسری كتاب در كرمانشاه گفت: كرمانشاه در مدت 27 سال گذشته تنها شاهد برگزاری سه نمایشگاه كتاب بود اما در دولت دهم با عنایت وزارت ارشاد و معاونت فرهنگی و موسسه نمایشگاه های فرهنگی و هنری در طی سه سال پیاپی شاهد برپایی سه نمایشگاه بوده ایم.

وی با ابراز خرسندی از برپایی ششمین نمایشگاه سراسری كتاب در استان افزود: امروز شاهد برگزاری نمایشگاه كشوری كتاب در وسعتی بیش از 3 هزار متر مربع در 421 غرفه و با حضور بیش از 420 ناشر كشوری هستیم.

رجبی از ارائه 500 هزار جلد كتاب در 40 هزار عنوان در این نمایشگاه خبر داد و تصریح كرد: برپایی این نمایشگاه رخداد بسیار خوب و فرهنگی است كه امیدواریم شرایط به گونه ای رقم بخورد كه هرسال شاهد برگزاری چنین نمایشگاه هایی در استان باشیم.

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم استان از نمایشگاه های سال های گذشته اضافه كرد: سال گذشته با استقبال بی نظیر مردم فرهنگ دوست استان بالغ بر 700 تا 800 میلیون ریال فروش داشتیم.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه، خاطرنشان كرد: بنا بر آمار اعلام شده ضریب میانگین ورود مردم و بازدید آنان از نمایشگاه سال گذشته رقمی بین 35 تا 40 هزار نفر در روز بوده است.

وی با بیان اینكه استقبال گسترده مردم و حضور آنان در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه سراسری كتاب بسیار قابل توجه است، اظهار کرد: با این استقبال گسترده پیش بینی ما بر این است كه میزان بازدید از نمایشگاه نسبت به سال گذشته با رشد قابل توجهی روبرو می شود.

رجبی، ابراز امیدواری كرد: مردم با ارتباط دهی با چنین فضایی و منبع تأثیرگذار كتاب در عرصه مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی، قرآنی و سیاسی بهره كامل را ببرند.

روابط عمومی اداره ارشاد سنقر

نوشته شده در تاریخ شنبه 8 آبان 1389    | توسط: اداره ارشاد اسلامی سنقر    |    | نظرات()